Nevoia imperioasa de mictiune

Afectiuni prostata

Postata de [email protected] cu 13 ani in urma.

Uneori simt nevoia imperioasa de a urina. Daca situatia e de asa natura ca trebuie sa ma abtin, aceasta nevoie devine aproape dureroasa, apoi odata depasit acest moment imi trece. Revine peste 5-10-15 minute si la fel imi trece. Cand in sfarsit am posibilitatea de a urina, constat ca volumul de urina e relativ mic. uneori surprinzator de mic fata de cat de imperioasa era nevoia.
Care ar putea fi cauzele?
Sunt acestea simptomele vreunei afectiuni? Sunt barbat si am 47 de ani. Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Cel mai probabil este ceva legat de o afectiune a prostatei. Mergeti cat puteti de repede la un medic urolog!

Marian

acum 13 ani

Mergeti de urgenta la un medic urolog, v-as sfatui la sp. Theodor Burghelea (fostul Panduri), sau eventual la sp. Carol Davila, Bucuresti. Apoi, apelati la d-l Zoltan Farcas, tel. 0735787117, 0722547865 pentru un tratament cu Noni Tahitian-produse naturiste pe termen lung.