Medic urolog

Afectiuni prostata Prostatectomie

Postata de petrutapetruta cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Va rog frumos sa imi recomandati un doctor urolog foarte bun din Bucuresti. Multumesc

Raspunsuri (32)

Iuli

acum 13 ani

Dr Ionel Sinescu de la Urologie Fundeni sau oricine de acolo.

dan dumitrescu

acum 13 ani

va rog sa-mi spunteti si mie ce inseamna acest rezultat ADENOCARCINOM PROSTATIC GRAD 4 DE DIFERENTIERE MOSTOFI,SCOR GLEASON 4+4=8 VA MULTUMESC ANTICIPAT

Iuli

acum 13 ani

Din pacate, inseamna cancer in stadiu avansat. Nu disperati si urmati sfatul medicului. Vindecarea este posibila intotdeauna.

vasile enescu

acum 13 ani

in urma caror analize a fost pus acest diagnostic?

Gabriela

acum 13 ani

Sotului meu i-a fost recomandat medicul urolog Nita Gheorghe de la spitalul SF.IOAN din Bucuresti. Mergeti cu incredere la dumnealui.

Multa sanatate!

DOINA

acum 12 ani

De ce nu Dl.Profesor Ciocaltau de la Sp.Sf.Ioan Bucuresti. Cred ca sunt foarte rari medicii de competenta
modestia si simplitatea Dl. Profesor Ciocaltau

cristian

acum 12 ani

Buna ziua Domnule Doctor va rog din suflet sa imi raspundeti si mie la intrebare sunt disperat nu stiu ce sa fac .Am 19 ani In urma cu 2 luni de zile am inceput sa am probleme cu erectia nu mai pot sa tin un act sexual am erectie 70% si nu pot sa duk actu sexual pana la sfarsit deoarece se termina erectia penisu este moale sau se face tare da doar pentru cateva secunde dimineata cand ma trezesc am erectie normala cum ar trebui sa am cand fac sex tin sa precizez ca fac fotbal profesionist de 8 ani de zile in urma cu 3 luni jumate m.am apucat de sala de forta pentru ca imi trebuie masa musculara pentru fotbal nu stiu daca asta a putut sa imi afecteze erectia de obicei inainte aveam erectie si cand vedeam o fata mai sexi aja pe strada …am fost la un medic urolog si mi.a spus sa iau 2 cutii de pastile enlarge si 2 pastile cialis astea au avut rezultate cat le.am folosit mai ales cand am luat cialis acum vad ca nu iar nu pot sa mai tin un act sexual. va rog spuneti.mi parerea Dumneavoastra .cu Stima si Respect.

cristi

acum 11 ani

buna seara,MA numesc Cristi si am 23 de ani. Am si eu o problema cand fac dragoste cu prietena mea obosesc foarte repede si in timpul actului sexual am probleme cu erectia. A-r putea fi din cauza circulatiei sangelui sau a inimi sau nivelul de testosteron este scazut ???

Corina Simina

acum 11 ani

Buna, Petruta,

Daca te mai intereseaza un raspuns, pot sa te sfatuiesc sa mergi la Dr. Radu Constantiniu, urolog in cadrul Centrului Medical Focus. Am auzit multe referinte bune despre dansul, si mi-am facut si o programare saptamana viitoare. Gasesti toate detaliile pe site-ul lor: www.centrulmedicalfocus.ro.

Sergie Purel

acum 11 ani

Buna ziua,am si eu o problema..am 17 ani iar de la 12 ani penisul meu mi s-a curbat la stanga..este ceva grav?se poate trata?

stan

acum 11 ani

nu conteaza asta,principal este sa fie tare si mare.

Anonim

acum 10 ani

Buna ziua va rog sa-mi spuneti cum pot sa ma vindec de hiperexcitabilitate sexuala.?? s-au cu cine as putea vorbi pe tema aceasta ? am o problema grava ma excit foarte repede chiar si de la cele mai mici lucruri, o femeie alaturea s-au daca vad ceva obscen . Va rog mult sa ma ajutati!!

Mocanu Dorina

acum 10 ani

Buna ziua sunt diacnosticata cu hidronefroza rinichiul drept gradul 2 si hidronefroza rinichiul stang gradul 1 spuneti-mi daca aceasta boala se poate trata cu medicamente. Si la ce doctor as pute apela in cadrul clinici universitare bucuresti. Va multumesc

ramo

acum 10 ani

Ai hidronefroza bilaterala, ce poate fi :
- intrinsica, adica provocata de calculi, tumori, o ingustare a ureterului, sindrom de jonctiune pielo-ureterala.
- extrinsica, adica provocat de cancer uterin, fibroza, sarcina, chist de ovar,. etc.

Eu am avut sindromul de jonctiune pielo-ureterala de gradul 4... Foarte multi ani am crezut ca pot ma trata cu medicamente, dar nu.. nu se poate trata cu medicamente, ABSOLUT DELOC!

Te sfatuiesc sa mergi la medic, de preferinta la Fundeni.. Eu am fost la dr. Constantin Gingu. Acolo iti vor face examene de urina si sange, urografie,
investigarea vezicii urinare (cistoscopie)... ca sa stabileasca, cauza hidronefrozei.

In functie de cauza, hidronefroza se poate trata cu rumatoarele metode:
- montarea de sonde ureterele sau uretrale
- chirurgical (cel mai frecvent) = operatia.

In cazul cauzei litiazice (pietrelor) se poate folosi

- litotripsia (spargerea pietrelor)
- extragerea pietrelor cu sonde sau chirurgical
- montarea de sonde pe uretere

valy

acum 8 luni

Este spital de stat unde ați fost? Sau e privat?

Arhip

acum 10 ani

Domnule doctor, sotul meu are adkp scor 9 (4+5) , urmeaza tratament oncologic in galati iar dna dr oncolog ia spus ca, conform protocolului trebuie sa urmeze o operatie de prostatectomie radicala...a fost diagnosticat acum 9 luni dar i s-a facut rezectie transuretrala de prostata...dupa multe investigatii, scintigrafie , ecografie, raze pulmonare acum 8 luni nu erau metastaze, dar el urineaza des ca inainte si psa ia crescut usor fata de acum 3 luni este 1,06 fata de 0,046 . Ne-a spus dr ca este de preferat operatia nu radierea. Sunt farmacist ,si va rog explicati-mi dvs ce se intampla va rog datorita agresivitatii tumorii putea sa metastazeze atat de repede? Totusi stiu ca in stadiu avansate de boala interventia chirurgicala nu mai are rost poate ma insel. Sotul meu are 62 ani. Va multumesc

Utilizator21546347676

acum 5 ani

Nu am inteles daca s-a efectuat sau nu prostatectomie radicala ? Daca nu s-a facut, incercati o brahiterapie prostatica. Se facea la Fundeni cu rezultate absolut spectaculoase. Sunt cativa doctori acolo cu o expertiza de senzatie. (dr Sinescu, dr Harza, dr Dudu Catalin. Eu personal am facut o interventie in 2009, ac***a acelasi Glisson cu sotul dumneavoastra. Am fost 4 persoane si cu totii suntem bine. Cresterea Psa-ului dupa interventie este posibila datorita fenomenului de "bounce" prostatic, adica o variatie a psa-ului care se stabilizeaza definitiv dupa 2-3 ani. La mine a durat 4 ani pana sa ajunga la 0.02 cat este acum, dupa ce in prealabil crescuse postoperator la 6 !!!. Brahiterapia este o metoda moderna, minim invaziva prin care se "implanteaza" in invelisul exterior al prostatei niste surse radioactive micronice de Iod 125 cu perioada de injumatatire de 60 zile. Sursele se descarca complect dupa 1 an, Invelisul prostatic este practic necrozat impreuna cu celulele bolnave. Singura conditie este ca anterior celulele sa nu fi migrat prin limfa in alta parte. Asta tine si de calitatea sistemului imunitar al pacientului. .

Mihai

acum 10 ani

Buna ziua numele meu este mihai am 20 de ani am o problema cu peniusul. Meu eu consider ca este mic pt , vrsta mea si nu stiu daca va mai creste va rog sunt disperat nu stiu la ce medic sa merg. Va rog daca puteti sa imi recomadati vrun doctor , care ma poate ajuta. Va rog sunt disperat. Va las. E mail meu . myta_ ytu@yahoo. Com. Va rog ajutati- ma. Sunt disp!

Marius

acum 10 ani

Buna ziua, de ceva timp am o problema la testicole, eu tind sa cred ca vina o poarta ridicarea regulata de greutati (lucrez intr-un hypermarket), simt o jena ca o apasare nu dureroasa, nu ma doare cand ma controlez/masez/ating, este o senzatie oarecum ca atunci cand stai in frig iarna fara lenjerie intima, eu unul simt o jena de cand ma stiu atunci cand stau in frig, iar ca pozitie... cel drept de multe ori este mai in fata, fata de cel stang, deci nu mai sus nu mai jos ci mai in fata (spre penis), sunt o persoana mai emotiva si as dori o parere sa stiu la ce sa ma astept de la viitoarea consultatie,
Multumesc mult!!!

dragos

acum 10 ani

buna ziua.as dori sa ma ajutati si pe mine cu ceva informatii va rog.as dori sa imi dati niste sfaturi despre medici urologi buni din bucuresti,care pot face o operatie de varicocel.si daca se poate sa imi spuneti ce costuri include aceasta operatie.va multumesc

Pag 1 din 2