masaj prostata

Afectiuni prostata

Postata de sasha90 cu 13 ani in urma.

Dupa un control la medicul de familie in legatura cu o durere rectala pe care am avut-o de cateva ori mi s-a spus sa merg la un urolog pentru un masaj la prostata.
Dupa cateva search-uri pe net(pt. ca vroiam sa stiu ce ma asteapta) am vazut ca sunt multe cazuri in care barbatii au o erectie in timpul masajului, uneori chiar ejaculare.
Este normal sa ma astept la asa ceva?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Banuiesc ca nu vei fi excitat de un control medical si de un deget introdus in rectul tau de catre un medic. Cred ca o astfel de circumstanta nu ar avea cum sa excite sexual nici un om normal. Intr-adevar ceea ce ai citit tu este real, dar valabil in situatie de excitatie sexuala psihica deoarece dupa cum stii componenta psihica este necesara pentru a avea o erectie si o ejaculare, nu doar cea mecanica, nu-i asa? Este ca si cum ai spune ca o femeie ar putea obtine un orgasm vaginal la un control ginecologic sau la o ecografie intravaginala... Introducerea unui obiect in vagin constituie motiv de excitatie numai in anumite situatii, nu oricand si oricum. In mod evident asa ceva nu se poate intampla unui om normal. Nu stiu cum ai putut tu intelege altfel...

sasha90

acum 13 ani

Am inteles "altfel" din raspunsurile primite de oamenii care au patit ...toti ziceau ca este f nornal ceea ce li s-a intamplat.
Discutiile erau din strainatate. Mersi pentru raspuns.

sasha90

acum 13 ani

?

Utilizator11637745858

acum 2 ani

unde fac masaj prosstatic bucuresti?