Hemorizii afecteaza aparatul urinar?

Afectiuni prostata

Postata de veleno cu 11 ani in urma.

De ceva timp am constatat eu ca am Hemoroizi externi. Am incercat cu tot felul de creme Procto glyvenol, Doxiproct, Hemoroeasy, Hermozon etc, precum si leacuri babesti cum ar fi apa cu taratze de grau, marul lupului care bineinteles nu au niciun efect, ca toate medicamentele moderne amelioreaza pentru moment simptomele dar in niciun caz nu le inlatura. Trecand peste faptul ca am hemoroizi si ca pana la urma cred ca voi scapa de ei cu o interventie chirurgicala , este posibil ca ei sa afecteze urinarea?? pentru ca am si simptome de usturime la urinare, senzatii de arsura, urinare incompleta, durere la ejaculare, nevoia de a urina fortat sau de a ejacula. Am facut toate analizele urocultura, examen de urina, coprocultura, ecografie abdominala, toate au iesit ok. Cam asa e in Romania-analizele au iesit bune- omul e mort pe masa.

Raspunsuri (4)

Simona Bucataru

acum 11 ani

incearca sa folosesti zeolitul lichid imbunatatit cu DHQ. Face minuni in astfel de cazuri!!!!

marius

acum 10 ani

si eu am aceleasi simptome te simti bine dupa ce ai luat zeolitul imbunatatit cu DHQ

veleno

acum 10 ani

Nu am folosit acest tratament..sincer nu am mai luat niciun tratament si incep sa ma simt mai bine. Ca si actiune totusi am inceput sa consum apa cat mai multa cred si 4-5 litri pe zi, nu mananc iute sub nicio forma, am renuntat la cafea, fructe si legume proaspete, salate cat cuprinde.

Utilizator11587702519

acum 4 ani

Salut!
Cum ai rezolvat problema?