Este normal?

Afectiuni prostata

Postata de apple12345 cu 12 ani in urma.

Buna ziua, as dori sa va intreb (desi probabil e normal), cand urinez observ ca dupa ce marea cantitate de urina imi paraseste vezica mai raman cateva picaturi in canalul prin care iese urina (uretra daca nu ma insel) pe care trebuie sa le "storc" pentru a nu curge dupa si a provoca un anumit miros. Este normal? Din ce cauza se intampla asta? Ce remedii sunt?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Daca aceasta situatie persista ,se accentueaza sau e insotita de alte simptome- este indicat sa consultati medicul urolog!

apple12345

acum 12 ani

Ideea este ca am de cativa ani asta, din cauza ca si tatal meu o are nu m-am gandit sa cercetez. Nu se accentueaza, e la fel ca in prima zi, nu am alte simptome. Poate fi din cauza ca nu-mi iau "vitaminele" ?