Enterococcus spp la barbati?

Afectiuni prostata

Postata de Utilizator21540217050 cu 5 ani in urma.

Buna ziua! Acum 2 luni am fost dignosticat cu prostatia bacteriana ac***a infectie cu stafilococ auriu. Dupa doua tratamente cu augmentin de 1 saptamana si unul de 3 saptamani am repetat spermocultura si mi-a iesit ca infectie Enterococcus spp.

E normal sa dau dintr-o infectie in alta si totusi nu as lua iar antibiotice.
Multumesc!

Raspunsuri (1)

Utilizator11563180762

acum 4 ani

Salut.
Am aceiaiasi problema
Vreau sa stiu daca ai scapta pina la urma de aceasta bacterie?