e prostatita ?

Afectiuni prostata

Postata de romica1975 cu 11 ani in urma.

Buna ,de 3 luni urinez des cam la 2-3 ore ziua si noaptea .Simtomele sunt : ,dureri de spate ,dupa golirea vezicei simnt un desconfort de usturime , picaturi dupa nu tot trimpul ,urgent sa merg la baie daca nu ma picur ,inaite de urinare dintro data o usturime ca niste crampe .Nu am deficultati la urinare am jet si chiar daca nu beau multe lichide urinez totusi mult . Am fost la spital la urgenta (mentionez ca sunt plecat din tara )mi sa facut un control dar nu ecograf ,mi sa aposat pe prostata si am simntit aceasi simtoma cad imi vine sa urinez . Mi sa zis ca am prostatita . Multumesc mult .

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Foarte probabil, daca simptomatologia este confirmata si de analizele de laborator( modificarile sumarului de urina, etc).

Andreea

acum 11 ani

Tatal meu foloseste Zeolitul Lichid imbunatatit cu DHQ si Prostate Perform. Se simte mult mai bine in urma tratamentului. Toate simptomele au disparut..