Cum scap de erectii nocturne neprovocate?

Afectiuni prostata

Postata de Vasile Gartofan cu 8 ani in urma.

Buna ziua ,

De 2 ani de zile ma confrunt cu o problema destul de deranjanta .
In timpul noptii am erectii nocturne neprovocate si deranjante .
Erectiile incep in jurul orei 2 ma trezesc din somn si trec doar daca ma ridic in sezut sau daca fac cativa pasi .
Se intampla de mai multe ori pe noapte si am observat ca sunt influentate de alimentatia din ziua precedenta .
Nu este vorba despre erectiile sanatoase pe care un barbat trebuie sa le aiba si care nu te trezesc din somn .

In anul 2012 am fost diagnosticat cu prostatica cronica iar problema a aparut la un an dupa aceasta .

Am facut analize la prostata cu masaj prostatic , rezultatul a fost negativ .
Am facut analize detaliate la sange pentru a determina daca este o problema de factor sanguin ( inchegarea prea rapida a sangelui etc.)

Care ar putea fi cauza ?

Raspunsuri (2)

Dr, Marin

acum 8 ani

Va recomand :
1. Consultati un nutritionist
2. Faceti sport (dar nu seara inainte de culcare)
3. Fara tigari si alcool.
4. Higiena genitala riguroasa.

dragos58112337

acum 5 ani

Vasile Gartofan ai gasit rezolvare la problema cu erectiile neprovocate din timpul somnului?
Eu am aceeasi problema si sunt disperat. Imi perturba grav somnul si nu stiu ce sa mai fac.