cum m-a trate de prostatita cronica?

Afectiuni prostata

Postata de MembruMobileApp1498564863 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,
Numele meu este Marian si sunt din Pitesti.
De 7-8 ani sufăr de dureri insuportabile lombare si de testicule , am făcut toate analizele posibile si nu s-au găsit decât leucocitele mărite in rest totul aproape normal.....
Acum 4 ani am fost diagnosticat cu prostatita cronica..... după un consult sumar de 10 min (fara analie).... asa ca am primit tratament cu ciprinol sau tavanic..... cure de lunga durata 30-40 zile.
Durerile mai scad cand iau medicamentele dar imediat ce intrerup tratamentul durerile revin in forta.
Cinstit sa fiu nu stiu ce sa mai incerc.....sau unde sa m-a duc sa ma consult.
Puteti sa-mi dati un sfat.... ce cale sa urme pentru a afla ce boala am si ce tratament trebuie sa urmez?
Multumesc anticipat pt raspuns,
Cu stima,

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/prostatita-inflamatia-prostatei_593