Ce inseamna daca am Psa 6,91?

Afectiuni prostata

Postata de MembruMobileApp1516466376 cu 6 ani in urma.

Am facut un control de rutina si mi s-a gasit la ecograf o hipertrofie de prostata. Am facut un psa sange si mi-a iesit 6,91. Ulterior un urolog mi-a recomandat o biopsie. Este necesara aceasta ac***a in vedere ca psa-ul nu este exagerat de mare? Nu se poate face doar un tratament medicamentos? Multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/prostata-si-problemele-ei_615