ce este psa ca analiza?

Afectiuni prostata

Postata de danara cu 12 ani in urma.

ce este psa?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

La numele pe care vi l-ati ales, nu cred ca merita sa va raspunda cineva. Ma mir ca site-ul a permis inscrierea unui astfel de nickname. Este penibil si jenant.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Analiza PSA se face pentru a se vedea starea (benigna sau maligna )a unui eventual adenom de prostata .

ochi negri

acum 12 ani

Iuli,si daca te amuza asta,eu tot nu am aflat ce semnificatie are ''''danara''''.Unde sa ma uit?

Pena

acum 12 ani

Nu cred ca numele reprezinta ceva. Poate fata se numeste Dana Radu sau Dana Ra..... Oricum, un eventual raspuns, nu se da in functie de nume. Vad ca exista firme cu acest nume inscrise in monitorul oficial. Ce-o fi jenant si penibil la ''''danara''''?? Poate daca ar fi intrebat ceva despre sex, contraceptie, pastila de a doua/treia/saptea zi, boli lumesti, nu ar mai fi fost ''''jenant si penibil''''.

Robert 2012

acum 12 ani

Buna ziua,sint bolnav de diabet si vreau sa stiu,daca are legatura in disfunctii sexuale?Multumesc.