Calculi sub scrot

Afectiuni prostata

Postata de membru211118 cu 12 ani in urma.

Ce ar trebui sa fac??din ce cauza se fac acesti calculi?Multumesc..

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

mai bine descrieti despre ce este vorba, despre niste formatiuni? sau despre o litiaza reno-ureterala (calculii mai mici de 5mm migreaza de la nivelul rinichiului prin uretere , vezica si ajung in uretra de unde se pot elimina-declanseaza usturime , durere la nivel testicular)

membru211118

acum 12 ani

D-na doctor,am aceste"graunte"de multi ani,acum unul sa facut ca un bob de porumb si mai e unul ca un bob de orez...nu ma doare,nu simt nimic,doar ca deranjeaza..sant chiar sub pielea scrotului..va rog sa ma sfatuiti in ceea ce ar trebui sa fac..Multumesc!!