buna ziua, va rog imi puteti spune ce inseamna diagnosticul?

Afectiuni prostata

Postata de anoni cu 11 luni in urma.

1. formatiune inlocuitoare de spatiu prostata zona periferica posterosuperior dreapta incadrabila PI-RADS 5 ?
2. A denopatii iliac extern si intern dreapta, inghinal stanga?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Pentru interpretarea rezultatelor analizelor dumneavoastra, va recomandam sa va adresati unui medic urolog. In functie de aceasta interpretare, medicul va va ajuta sa planificati urmatorii pasi in investigatie si tratament.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Daca doriti sa beneficiati de o interpretare orientativa, puteti accesa sectiunea Interpretare analize: sfatulmedicului.ro/analize/psa-antigen-specific-prostatic-si-free-psa_252

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/ce-trebuie-sa-stim-despre-cancerul-de-prostata_15288
sfatulmedicului.ro/Cancer/optiuni-terapeutice-pentru-cancerul-de-prostata_11278