Boală a prostatei?

Afectiuni prostata

Postata de valmir cu 11 ani in urma.

Am 36 de ani,iar de aproape un an am o problemă în sensul că în fiecare noapte trebuie să mă trezesc pentru a urina. În plus, de fiecare dată când urinez am senzația că vezica nu se golește complet iar apoi mi se pătează lenjeria intimă.Vă mulțumesc.

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Ar fi bine sa incepi cu o ecografie abdominala in care se vede si prostata apoi ,daca exista probleme, vei fi indrumat sa faci anumite analize din sange si in continuare [ cu acele rezultate] , sa consulti un medic urolog.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul urolog care va indica investigatiile necesare.

Sigada

acum 11 ani

Si av recomand tot o ecografie pelvina si apoi, daca este necesar, investigatii suplimentare. Aceste menifestari pot fi date si de anumite medicamente, ca efecte secundare asadar, el mai bine este sa discutati cu medicul de familie care va poate indruma catre specialist.