Are cineva Monural substanță(?fosfomicină)în farmacii nu se mai găsește a fost retras!?

Afectiuni prostata

Postata de Florentina cu un an in urma.

Am fost depistată cu klebsiela vaginala iar la antibiograma mi-au ieșit doar antibiotice care se folosesc doar în spital....mai aveam o șansă cu Monural dar a fost retras din farmacii! Unde mai pot găsi acest Monural,

Raspunsuri (2)

Dana

acum un an

Klebsiella vaginala nu se trateaza cu antibiotic pe gura. Trebuie imbunatatita flora vaginala luind probiotici care contin lactobacili ( rhamnosus,reuteri,crispatus, acidofilus) pentru citeva luni. Acestia vor coloniza intestinul si de acolo trec in vagin, eliminind bacteriile rele. Poate fi de folos si folosirea unor ovule vaginale, de exemplu Normogyn, sau care contin acid lactic, in acest fel se modifica pH vaginal si Klebsiella dispare

LUMINITA BACIU

acum 10 luni

MONURAL gasiti la farmacia Urgent farm in Bucuresti
URGENT FARM CALEA GRIVITEI, CALEA PLEVNEI SAU MIHAI BRAVU