Am o prostatita cronica cu febra 37,1-37,4 exista tratement medicamentos?

Afectiuni prostata

Postata de Simon31 cu 5 ani in urma.

Am de vreo 6 luni o stare de subfebrilitate, 37,1-37,4 C, prima data am crezut ca am de la infectia maxilara aceasta subfebrilitate. De vreo luna de zile au început usoare usturimi uretrale, si arsuri in perineu.
Am facut analize urocultura si sumar urina, urocultura negativa, sumar urina: rare leucocite, rare celule epiteliale plate, foarte rare hematii.... Teoretic analizele au fost bune. Dar eu ma simt tot mai rau.... mi a fost prescris următorul tratament: avelox 1 pe zi si doreta 2 pe zi pt o săptămână. Senzația de arsură nu mi a dispărut din uretra, nici macar vreun efect nu are acel medicament doreta. Sunt in a 4 zi de tratament nici o modificare. Sint îngrijorat de aceasta stare de subfebrilitate.... Unde sa ma duc in România pta fi tratat....unde exista un spital urologic adecvat in România? Reusesc sa scap de operație?

Raspunsuri (1)

Radu 15

acum un an

Buna seara , ati reusit sa rezolvati? Am o problema asemanatoare