Ajutor

Afectiuni prostata

Postata de jorovlea cu 13 ani in urma.

Buna! va rog sa-mi explicati ce inseamna"veziculuta" mi sa stabilit in urma unui examen ecografic si vreau sa stiu cit e de grav si ce trebuie sa fac. Va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 13 ani

Veziculita reprezintă infecţia veziculelor seminale, infecţie propagată pe cale caniculară, pornind de la o uretrită posterioară (infecţie produsă de bacterii precum E. Colii sau gonococ) sau pe cale sangvină.

Medic Epuran

acum 13 ani

Afecţiunea (veziculita) nu este gravă iar pentru tratament trebuie să apelaţi la un urolog

jorovlea

acum 13 ani

Va multumesc