adenom de prostata

Afectiuni prostata

Postata de Elena cu 12 ani in urma.

Buna ziua .
Sotul meu are adenom de prostata( are si diabet ) A fost la medicul urolog si ia dat tratament medicamentos - Omnic si nu da rezultate . Se trezeste noaptea din ora in ora. Ce tratament eficient ar putea face ?
Va multumesc

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Afecţiunea soţului d-vs este de competenţa specialităţii urologie şi de aceea doar un medic urolog ar putea să prescrie un tratament medicamentos eficient. Ar putea fi nevoie şi de operaţie chirurgicală (mai rar indicată în prezent), la recomandarea medicului urolog

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

efectul acelui medicament nu apare imediat, dar daca totusi au trecut cateva luni si efectul intarzie sa apara, iar daca in plus chiar se trezeste din ora in ora, trebuie sa reveniti la medicul urolog pentru o reevaluare, iar daca nu este cazul unei interventii, se poate suplimenta tratamentul cu inca un medicament. din pacate aici nu se pot prescrie medicamente din motive lesne de inteles, si in general nu ar trebui sa luati medicamente fara recomandarea medicului curant al dumneavoastra deoarece numai acesta va poate evalua starea de sanatate si in functie de aceasta sa va prescrie sau nu anumite medicamente.

va urez o seara buna

iulian

acum 12 ani

Inceraca si tratamente naturale Prostate Formula eu l-am folosit si merge. Il gasesti alturi de multe alte produse naturale pe www.natureshop.ro la preturi cu 30%mai ieftin decat in farmacie

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

inainte de a apela la remedii naturiste, este de recomandat sa va prezentati la medicul urolog pentru modificarea/completarea tratamentului, iar daca ultima vizita la acesta a fost demult, sa repetati anumite analize.

va urez o zi buna

dr.Farkas H ermann

acum 9 ani

de multi ani zile i-au zilnic omnic topaz.Am viata regulata sexuala si nu am avut proble me mari mare decat un eventual slab jet.La ultrasunet s.a constatat o marire de aproapo 5 cm a prostatei diagonal.Folosec Omnic tosac si am rela tii regulae pana acum n-am observat nimic Acum insa am incercat si trebuia sa pompez sa sa iasa o mica cantitate cu o suvita sp***a si la efort.Cantitatea de Omnic nu am cum sa maresc o tableta pe zi..Nu stiu daca e faza in care trebuie sa intervin extrem :operatia etc ..
exista oare O ALTA MASURA INEXCESIVA CARE MA POATE AJUTA ? 79 DE ANI PROBEMA DE GROSIMEA PROSTATEI DEN TINERETE