zgrabunte pe langa anus

Afectiuni oculare

Postata de adi111 cu 12 ani in urma.

buna, de ceva timp cam 30 de zile mia aparut niste zrabunte pe langa anus micute dese si de culoare maro....credeam ca mam iritat sau ma rog dar a trecut ceva timp si numi dispar .. spunetimi va rog cui sa ma adresez la ce fel de medic si ce pot sa fac ( cateodat cand merg la toaleta si ma curat vad pe hartia igienica urme micute de sange dar f rar .)

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Unui medic dermato-venerolog. Dupa parerea mea sunt negi genitali - HPV.

adi111

acum 12 ani

dermatologie sau urologie ?>

Iuli

acum 12 ani

Am scris dermato-venerologie. Ueologia nu are legatura cu asa ceva.

Pena

acum 12 ani

Scrie pe Google HPV la anus, da pe imagini si vezi daca ''''''''zgrambutele'''''''' pe care le ai seamana cu ceea arata acolo. Poate ai hemoroizi, cauta pe Google imagini hemoroizi. Sanatate.
P.S: Ai grija, daca ai negi, adica HPV, prin contact sexual transmiti partenerei infectia.Femeile cu HPV SUNT IN PERICOL SA se imbolnaveasca de cancer de col uterin. Fii responsabil si nu transmite altor persoane daca ai o problema de sanatate.