Vedere sp***a si incetosata

Afectiuni oculare

Postata de CipiXz cu 10 ani in urma.

Salutare , am 17 ani si din clasa a 7-a port ochelari...deci , in cls a 6-a pe la sfarsit aveam dureri de cap frecvente cand stateam in fata calculatorului , cineva ma indemnat sa fac un consult la ochi, ei bine l-am facut si am aflat ca aveam o miopie mica, desi eu vedeam destul de bine, nu aveam probleme cu vederea...ei bine mi-am luat ochelari...i-am purtat pana in cls a 8a...dar dupa nu mi-a mai placut cum imi statea cu ei si iam dat jos...dupa ce am renuntat la ei...am observat ca vedeam mai prost decat inainte sa ii iau... nu mai vedeam nici la tabla desi eu nu aveam probleme cu asa ceva, cu timpul nu mia vedeam cu ochelarii aceia ...dar vedeam la televizor...sau sa recunosc persoane de la distanta mare...mam decis totusi sa schimb ochelarii...am facut iar control...dioptriile au crescut...ok ,am luat ochelarii noi...cu ei vedeam perfect...ei bine in prezent sunt in cls a 11-a si acum daca imi dau jos ochelarii nu mai vad calumea nici la 4 m distanta... desi eu nu aveam nici o problema ...cu cat luam ochelarii mai puternici cu atat vederea se strica mai rau...ba chiar acum si cu ochelarii acestia vad scrisul oarecum dublat si incetosat la televizor... a mai avut cineva problema asta ? ce ma sfatuiti sa fac ? Multumesc! (scuze pentru textul lung)

Raspunsuri (1)

Dan

acum 9 ani

Daca vrei sa iti dai seama de ce ai aceste probleme, intra pe site-ul www.vedereperfecta.com si vei afla mai multe informatii. Intra aici: http://vedereperfecta.com