Vedere dubla?

Afectiuni oculare Tensiune intraoculara Hipertensiune intraoculara Infectii fungice oculare
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21538850339 cu 5 ani in urma.

E normala vederea dubla, la distanta (poate ca e si de aproape doar mai putin perceputa), prezenta la ambii ochi (indiferent care dintre ei este deschis) ?

Mentionez ca acesta se amelioreaza 80-90% daca port ochelari. Am prescriptie de distanta de 0.5. Fara ochelari, zici ca-s beat.

Raspunsuri (3)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/diplopie

Utilizator21538850339

acum 5 ani

Intreb pentru ca am fost la oftalmolog si mi-a prescris ochelari.

Utilizator11549197200

acum 5 ani

Buna ziua! saptamana trecuta m am lovit la un ochi in timpul antrenamentului dupa care ochiul mi s a invinetit foarte tare dar in acelas timp in momentul in care ma uitam in jos vedeam dublu simptom pe care il am si acum de la 6 zile de la lovitura respectiva .Asi vrea sa stiu daca este pur simplu de la umlarea tesuturilor oculare sau este ceva mai grav!