Vad in ceata

Afectiuni oculare

Postata de Flippy cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! Am fost ieri la un control la ochi pentru strabism ca sa vedem daca se poate face o operatie deoarece am aproape 18 ani , iar un alt medic mi''a zis ca ma pot opera la varsta de 18 ani . M''a consultat , apoi dupa un timp mi''a facut masuratorile si dupa mi''au pus niste picaturi in ochi . Asistenta mi''a precizat ca voi vedea un timp in ceata deoarece picaturile astea sunt pentru dilatarea pupilelor urmand ca apoi sa ma vada din nou doctorul . Si ca v''a trece in cateva ore sau urmatoarea zi . Pai cand am ajuns acasa m''am culcat si azi inca vad in ceata si am ochii sensibili la lumina si o stare de ameteala . Vad sa citesc , dar nu mai vad de la distanta si cum ziceam am starea asta de ameteala care ma face sa ma simt incomfortabil . Este normal ca efectul picaturilor sa persiste si a doua zi dupa administrarea lor ? Ma v''a deranja doar azi si maine imi v''a trece ? Multumesc mult pentru raspuns !

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

Eu zic sa mai astepti pentru ca efectul picaturilor va disparea, asa e normal.Mai asteapta cateva ore si vezi cum e.Daca nu dispare prezinta-te imediat la medicul oftalmolog.