usturime ochi,lacrimare

Afectiuni oculare

Postata de miluza cu 12 ani in urma.

buna ziua,am 39 ani ,1,72m, cam jumatate de an am observat ca imi lacrimeaza ochi si ma ustura dar periodic nu des,cum se intimpla ( cum curat ceapa ) si am mai bagat de seama ca inainte vedeam de aproape sa si citesc,dar acum trebuie sa indepartez mina cu cartea sau ce as avea doar asa incerc sa vad ,este si virsta ,mentionez ca niciodata nu am avut probleme cu ochi ,niciodata controale la ochi,va multumesc !!!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Mergeti la un control oftalmologic. Nu e normal sa nu fi facut niciodata un control pana la varsta asta!!!

miluza

acum 12 ani

multumesc,m-am referit ca nu am avut niciodata probleme de genul asta,am avut o vedere foarte buna !!!

laura

acum 12 ani

Mergeti la medic,poate necesita purtarea unui ochelar..