Umflatura sub ochiul stanga la bebe de 2 ani

Afectiuni oculare

Postata de Alin132 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Odata cu ultima raceala de acu o saptamana si ceva i-a aparut fetitei mele o umflatura sub ochiul stang. Nu pare sa o deranjeze sau sa o doara. Ochiul nu are nimic deosebit fata de celalalt, nici secretii mai multe sau roseata. Umflatura este mai pronuntata dupa ce se scoala (in special dimineata) si pe parcursul zilei pare sa se mai retraga. De asemenea cand iesim afara si e frig, pare mai pronuntata decat la caldura. Nu este vizibila si probabil din poza atasata nu o sa va dati seama mare lucru.. practic este situata sub ochi mai inspre coada ochiului, in primele zile era umflatura uniforma, acum parca s-a localizat ca o bila. Daca pun degetul pe ea nu se simte nimic solid sub ea. Asta cand apuc sa pun degetul Evident suntem ingrijorati si o sa merge la oftalmolog. O imagine exemplificativa: http://imageshack.us/photo/my-images/198/eyegq.png/ Ne-ar prinde bine si o parere a dvs. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Alin132

acum 12 ani

Intre timp am fost la medic oftalmolog si s-a dovedit a fi ceva stafilococ. Avem tratament cu picaturi si ceva crema