Umflatura in partea inferioara a ochiului stang

Afectiuni oculare

Postata de gica123456 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Acum doua saptamani,m-am trezit cu o durere a pleoapei inferioare si ulterior a inceput sa se inroseasca.Durerea a tinut vreo trei,patru zile si a disparut,la fel si roseata.Astazi am observat ca in acelasi loc unde am avut acea durere si roseata,a aparut un mic chist dur,care nu doare si se vede doar atunci cand intind pielea.Sa fie urcior sau este si mai grav?
Multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este posibil, insa ar fi bine sa consultati medicul oftalmolog pentru evalaure si recomandari adecvate.

Denisa.ichim

acum 10 ani

Ar fi bine sa mergeti la un consult oftalmologic, deoarece un medic este cel mai in masura sa va spuna ce problema aveti. Cu problemele de acest gen nu e de glumit si nici nu e indicat sa va tratati singur acasa.
Atat eu cat si familia mea ne-am tratat problemele oftalmologice la o clinica privata din Bucuresti, West Eye si daca imi permiteti va recomand sa mergeti acolo, pentru ca au si aparatura buna, medici care stiu meserie, iar preturile nu sunt exagerate. Multa sanatate!

gica123456

acum 10 ani

Multumesc mult pentru indrumare!Nu am fost deocamdata la medic si nici nu stiu daca ar trebui sa mai merg,pentru ca deja a dat inapoi acel nodul,se mai simte foarte putin si nici nu ma mai doare.Cu probleme de acest gen ma ajuta foarte mult organismul :).Nu am folosit nimic si pot sa spun ca nu mai este deloc.
Oricum,multumesc inca o data pentru parerea dv.
O zi buna!

gica123456

acum 10 ani

Multumesc mult pentru indrumare!Nu am fost deocamdata la medic si nici nu stiu daca ar trebui sa mai merg,pentru ca deja a dat inapoi acel nodul,se mai simte foarte putin si nici nu ma mai doare.Cu probleme de acest gen ma ajuta foarte mult organismul :).Nu am folosit nimic si pot sa spun ca nu mai este deloc.
Oricum,multumesc inca o data pentru parerea dv.
O zi buna!