ulcior la ochi

Afectiuni oculare Ulcior

Postata de nickzuza cu 12 ani in urma.

de ceva timp mi-a aparut pe pleoapa d jos la ochi.am neglijat pt k mai avusem si mi-a trecut d la sine..insa a trecut timpul si acesta nu a trecut ci s-a format k un chist.am consultat un medic oftalmolog care mi-a prescris oxacilina pastile si un unguent local numit fucithalmic..am terminat medicamentatia si nici un efect..doctorul mi-a recomandat o interventie insa imi e foarte frica..va rog cu un sfat..sau in ce ar consta interventia dc e ceva grav,dureros..va multumesc mult

Raspunsuri (1)

Ioana

acum 12 ani

Buna, Nickuza!

Daca ai un ulcior, nu te speria, este o afectiune des intalnita si nu e periculoasa. Sincer, inainte de a ajunge la operatie, te sfatuiesc sa mai ceri o parere medicala. Evita, pe cat posibil, o interventie chirurgicala, insa nici nu te trata dupa ureche (stiu oameni care credeau ca se pot vindeca folosind o lingura de lemn incalzita in foc :)) ). te sfatuiesc sa mergi la WestEye Hospital! Eu am avut o experienta placuta recent acolo (am scapat de ochelari cu o operatie, yes :D) si medicii sunt foarte draguti si buni. Ii recomand din toata inima, mai ales ca tu nu ai ceva care pare grav. Oricum, ai grija de ochii tai si nu intarzia sa iei masuri!