Tratarea ambliopiei

Afectiuni oculare

Postata de incognitox cu 14 ani in urma.

Buna ziua, am avut strabism in copilarie iar la varsta de 18 ani m-am operat, acuma am 20 dar sufar de ambliopie la ochiul drept, adica ochiul e mai lenes decat celalalt datorita faptului ca e mai slabit si ca am avut strabism atatia ani, seara vad o pata intunecata iar ziua e ca si cum as vedea numai cu ochiul stang, cu dreptul vad doar in lateral vag, va rog sa imi spuneti daca exista vreun tratament, orice metoda

Raspunsuri (5)

Sheila

acum 14 ani

Daca vrei iti pot recomanda un medic bun. Un tratament pt problema ta trebuie recomandat de un specialist

incognitox

acum 14 ani

ok, te ascult

Sheila

acum 14 ani

Este vorba despre d-na dr Liliana Voinea, este medic in spitalul municipal Bucuresti si are si cabinet particular. La cabinet face consultatiile iar la spital operatiile (daca e cazul). Un consult costa 80 de lei. Sora mea a fost operata de dansa si alte cateva cunostinte.
Cabinetul se afla pe Bd. Iuliu Maniu nr. 57, bloc OD16, scara C, parter, sector 6 (in zona este un Tip Top)
tel: 021.772.44.94
Sper sa va fie de ajutor

incognitox

acum 14 ani

va multumesc

Jurca Dan

acum 11 ani

Buna ziua,

am auzit ca azi ar exista o terapie numita Revitalvision?
Stie cineva ceva?
multumesc