Tratare conjunctivita?

Afectiuni oculare

Postata de MembruMobileApp1512596794 cu 6 ani in urma.

De prin luna iulie a anului acestaam simtit ca mi-a intrat ceva in ochiul stang,m-am dus la oftalmolog iar diagnosticul a fost conjunctivita si diobtrii putin marite +0.25,mi s-a prescris tobrex ,tobradex ,pranoflog si betabioptal!Dupa terminarea tratamentului s-a mai ameliorat disconfortul dar tot simti ca si cum as avea ceva in ochi!pentru a ma convinge am mai consultat un medic care mi-a pus exact acelasi diagnostic si mi s-a recomandat sa port ochelari pt a-mi putea disparea senzatia asta fiind singura modalitate spusa de cei doi medici!uneori cand port ochelarii parca simt ca e mai bine dar unsori am.aceiasi senzatie de disconfort.aceasta este singura simptoma a conjunctivitei mele in rest nimic altceva!Cum pot scapa de acest disconfort ,v-as fi recunoscator!de vazut vad perfect!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/conjunctivita-evolutie-simptome-si-tratament_16535