tratament pentru blefaroconjunctivita

Afectiuni oculare

Postata de Julianne cu 12 ani in urma.

ce tratament imi recomandati pentru o blefaroconjunctivita care dupa o luna de la debut si tratata conform indicatiilor medicului oftalmolog ( cu picaturi oculare si unguent )nu s-a vindecat?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Unguent la conjunctivita????? Tratamentul dureaza maxim 7-10 zile, nu mai mult. Va recomand sa ii scrieti pe blog doamnei doctor Monica Pop. Adresa e monicapop.ro

Miha

acum 12 ani

Da, unguent la conjunctivita, care se pune in sacul conjunctival inainte de culcare.

Cristi

acum 12 ani

Aplicati comprese cu infuzie de lumanarica pe ochi si lasati 10 minute, dupa care curatati marginea pleoapei cu o comprese rece.