TRATAMENT FARA SOLUTII

Afectiuni oculare

Postata de bianca65 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Ma numesc Gabriel si am o problema la ambii ochi.Mi se inrosesc si vad in ceata.La exam oftalmologic s-au vazut niste punctulete albe pe ochi.Simptomele au aparut in urma cu 2 luni.Am fost pana acum la 2 medici,am luat multe tratamente,picaturi,mi s-au recomandat exudat faringian si analize de sange.Le-am facut.Ex far a iesit bine iar la analizele de sange s-a constatat o infectie.Vit C reactiva maritasi vsh.Am luat si antibiotice si ultimul tratament ocular a fost cu Indocollire 3/zi si Naabac 5/zi.Inainte am luat betabioptal,flumetol,indocollire si au fost cateva ameliorari dar de cand cu ultimul tratament ochii imi sunt din nou rosii si vad in ceata.Insa am observat ca dupa ce imi pun Naabac se albesc la loc pentru catva timp.Va rog frumos daca aveti un sfat.Va multumesc frumos!

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

din pacate singurul sfat care vi se poate da in astfel de situatii este sa mergeti la alt consult oftalmologic pentru elucidarea cauzei simptomelor dumneavoastra, cu atat mai mult cu cat ziceti ca este o infectie, tratamentul nu poate fi prescris decat de medicul specialist in urma unor investigatii (fara acestea nu poate fi evidentiat agentul etiologic al infectiei)
este foarte bine ca ati cautat si alte pareri, dar in acelasi timp s-ar putea sa primitisfaturi legate de tot felul de tratamente naturiste ''''garantate'''', care in cazul dumneavoastra nu ar aduce nici un beneficiu, ba mai mult ar putea agrava starea actuala.

va urez o zi buna