tony

Afectiuni oculare

Postata de eu el cu 14 ani in urma.

am 23de ani,si am ambilopie la ochiul stang de mic.trebuia atunci sa mi acopar ochiul drepta,dar nu imi placea,si nu mi s a corectat vederea.stie cineva dak se mai poate remedia,si unde,dak se poate prin operatie sau nu.va multumesc din mult!as vrea sa mai stiu dak pot lua permisul pentru profesionisti.

Raspunsuri (2)

mikmok

acum 14 ani

Cel mai bine ar fi sa te prezinti la un control de specialitate pt un raspuns sigur. S-ar putea remedia problema pe care o ai, dar parerea mea este sa te prezinti la un conrol de specialitate. Numai bine si astept vesti de la tine.

miki

acum 14 ani

am 22 ani aceeasi problema o am si eu ochiul sang ambliopie profunda, nu vad, zaresc si ochiul drep s a stricat de la stangul am astigmatism vad in ceata,oboseste vederea,ochiul ambliop fuge catre exerior la distanta ochelarii ii port degeaba tot chiora sunt,maine ma duc la un cabinet la un consult ,astept pareri. multumesc anticipat