strabismul

Afectiuni oculare

Postata de brun3tu cu 13 ani in urma.

buna ma numesc tatar georgian am 23 de ani si am strabism din nastere operat de 2 ori la spitalul militar sibiu in octombrie trebuie sa ma operez din nou ... prb acuma insa ca dupa 2 inetrventzii stau si ma intreb ce poate sa mai taie acel medic din muschi si pe ce imi va centra mie pupila pt ca strabismul la mine este din nastere am avut ci convergent si divergent acuma vad ca am din nou convergent la ochiul stang si tind spre divergent la ochiu drept deci ochii mei sunt in directzii diferite hipermetropie mare dioptrii +8 ambii ochii (fara atropina) as dorii daca se poate un raspuns si o alta intrebare ce operatzie trebuie facuta pentru reducerea dioptriilor si cu ce se face va multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Radu Iulian Burcin

acum 13 ani

Va rog sa mai cereti inca o parere la clinica Oftalmix din Bucuresti (este specializata in tratamentul chirurgical al strabismului). Puteti sa cautati pe net numerele de telefon.