strabismul

Afectiuni oculare

Postata de koka cu 13 ani in urma.

la ce virsta se poate opera strabismul?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Depinde de strabism, dar in principiu la orice varsta. Cu cat mai repede cu atat mai bine, dar sunt necesare anumite teste inainte.

koka

acum 13 ani

fetita mea 17 ani are o forma usoara nu s-a vindecat purtind ochelari si a hotarit ca vrea sa se opereze oare e o sansa de a se vindeca suta la suta? multumesc pt raspuns.

Iuli

acum 13 ani

Nu stiu daca pentru o forma usoara este cazul sa suporte o operatie pe ochi, un organ atat de sensibil. In principiu, daca se preteaza operatiei, ar putea sa se vindece complet. Daca doriti, va recomand cel mai bun medic in domeniul strabologiei, dr. Doina Dinu de la Spitalul de Oftalmologie. Are si un cabinet privat. Este o doctorita foarte serioasa si va va spune daca este cazul sau nu de operatie, daca merita sau nu sa o faca.

Succes!

sssslkk

acum 10 ani

pai unde se afla acest spital?