Secretii oftalmice cu Candida albicans

Afectiuni oculare

Postata de Mirela 05 cu 12 ani in urma.

buna seara,
am vizitat 3 medici oftalmologi, care mi-au dat pentru tratamentul conjunctivitei mai multe solutii oftalmice: Ciplox, Tobrex, Vigamox, Naabak, fara nici un efect.
dupa efectuarea examenului bacteriologic, pe mediul Sabouraud s-au dezvoltat colonii de Candida albicans.
Puteti, va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru tratarea conjunctivitei?

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

pentru aceasta afectiune va recomand in continuare un consult oftalmologic si un tratament antibiotic adecvat, nicidecum tratamente recomandate fara un consult specific sau alternative naturiste.

va urez o zi buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

acest site nu este dedicat acestui gen de mesaje, de aceea, daca nu doriti un sfat medical (dupa cum este si denumit site-ul), v-as ruga sa nu mai scrieti astfel de lucruri, deoarece intr-un final oricum vor fi sterse.

va urez o zi buna