SE POATE ???

Afectiuni oculare

Postata de ovidut cu 12 ani in urma.

SE POATE OBTINE PERMIS DE CONDUCERE CU CATARACTA CONGENITALA ?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Afectiunea nu conteaza, ci acuitatea vizuala. In functie de cat vedeti la optotip cu corectie, sunteti apt sau nu pentru conducere auto.

ovidut

acum 12 ani

SI DACA MEDICUL CAND EU II SPUN CA AM CATARACTA CONGENITALA LA OCHIUL STANG NICI NU MA MAI PUNE LA APARAT CI IMI ARATA USA CE FAC ?

Iuli

acum 12 ani

Nu inteleg. Cataracta nu este operata???