PUNCTE NEGRE

Afectiuni oculare

Postata de ADRIAN6442109 cu 12 ani in urma.

DE CEVA TIMP VAD NISTE PUNCTE NEGRE IN FATA OCHILOR (CA NISTE SCAME CE SE PLIMBA).

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 12 ani

Sunteti miop?

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

va recomand un consult oftalmologic, in lipsa acestuia, nu se poate spune despre ce este vorba si nici prescrie un tratament, mai ales ca in afara de punctele negre, nu stim nimic despre dumneavoastra, despre ce alte simptome mai aveti, alte boli, alte tratamente, etc.

va urez o seara buna

Doina

acum 12 ani

Am si eu acele puncte negre , scame..
Se numesc Flocoane.
Le am de copil.
Dr. oftalmolog mi-a zis ca se operaza cu laser dar nu este o solutie ptr. ca se refac.
Da o cautare pe Google ptr. "flocoane " si te vei lamuri!!
Sanatate !!!

cdr

acum 11 ani

Credeti in raspunsuri simple si seci de doctori care nu si-au facut meseria cu aadevarat niciodata ?Atunci fiti multumita ca veti avea un disconfort toata viata .

ivan stefan

acum 11 ani

buna ziua In 2008 am fost operat de gaura maculara PRIN CARE S-A INCHIS RUPTURA PE RETINA in 2009 acelas medic ma opereaza de cataracta ( la varsta de 71 ani) dupa operatia de cataracta nu am ma vazut bine (degetele mainii le vedeam greu la 0,5 m Dupa 4-5 luni vederea a inceput sa se mai amelioreze(am urmat tratament cu nutrof total, adrusen, mirtilen puro, brite eyes) proces care continua , dar foarte incet (vad obiectele din jur, in casa sau pe strada ,ceva imagine la televizor, dar totul este incetoseat
Inca nu stiu ce s-a intamplat dupa operatia de cataracta Mentionez ca inainte de operatie de cataracta vedeam la distanta ,dar nu vedeam sa citesc Va rog dati-mi un sfat , ce trebuie facut Multumesc

VA OMOR

acum 10 ani

bBAAA vad NEGRUUUUUU IN FATA OCHILOR SI AM (09 ANI 9ani

VA IA DRACU

acum 10 ani

VAD ALB