Punct micuț și cafeniu pe altbeața o ochiului?

Afectiuni oculare

Postata de Cătălina cu 3 saptamani in urma.

Bună seara am o întrebate am un bebe de 1 lună și am observat la el un punct micuț și cafeniu pe albeața ochiului ce poate fii?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Un punct micut si cafeniu pe albeata ochiului la un bebelus poate fi doar o pata pigmentara inofensiva, similara cu un alunita. Totusi, este recomandat sa va consultati cu un medic oftalmolog pentru a exclude orice probleme de sanatate serioase.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/oftalmologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Nou-nascutul/tot-ce-trebuie-stiut-despre-tulburarile-de-vedere-in-cazul-bebelusilor_19235