probleme la un ochi

Afectiuni oculare

Postata de Ana Maria17136755 cu 14 ani in urma.

Buna Gina,
Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji in privinta menstruatiei. Daca medicul ti-a dat acest tratament s-ar putea sa-ti fi dereglat ciclul menstrual. Ar fi bine ca dupa tratament sa merigi sa-ti faci un control sa vezi daca totul este bine. Sanatate si sa ne tii la curent.

Raspunsuri (3)

Ana Maria17136755

acum 14 ani

Buna ziua .
Ma numesc Ana si vreau sa va cer un sfat.
Soacra mea s-a lovit cam rau la un ochi si se pare ca i-a pleznit un vas de sange, ceva, pt ca are globul ocular pur si simplu rosu rosu.
Sotul s-a dus la farmacie si a luat la recomandarea farmacistei Visine. Eu nu prea am incredere in aceasta sunbstanta, pt ca din cate stiu este un fel de inlocuitor al lacrimilor.
De dus la doctor este cam greu, se lasa destul de greu convinsa.
Voi care ati trecut prin asa ceva ce ati luat? ce imi recomandati sa ii iau?
Isi pune picaturi de vreo trei zile dar pata de sange scade greu, aproape deloc.

Sheila

acum 14 ani

Daca s-a produs o hemoragie subconjuctivala aceasta se va resoarbe de la sine in doua saptamani.Daca dupa aceast aperioada nu apar schimbati, va trebui sa o convingeti sa merga la doctor
Numai bine

raluca

acum 14 ani

Buna,
Ar fi bine s-o convingi pe soacra ta sa mearga la un consult oftalmologic pentru ca poate aparea roseata conjunctivala care poate fi un hematom - cheag de singe si nu e bine sa stea asa. Din cate stiu Visine este bun pt. roseata ochilor, dar nu stiu in ce masura ar putea-o ajuta. Parerea mea este sa o convingi spre un doctor oftalmolog. Succes