Problema la ochiul stang

Afectiuni oculare

Postata de bluz cu 13 ani in urma.

Buna ziua , va in ceata cu ochiul stang mi s-a spus ca am o miopie de 0.50 , nu pot sa citesc litere sau cifre decat daca sunt mari si si pe acelea le vad in ceata , as dori sa stiu daca se poate opera chestia asta sau e pe viata .

Raspunsuri (7)

bluz

acum 13 ani

La spital a incercat sa pune lentila de 0.50 dar nu corecta deloc , se poate sa fie nervul slabit? , daca se poate trata aceasta problema , astept un raspuns .

cris

acum 13 ani

schimba medicul. ceata asta, asa cum o descrii tu, nu e de la o simpla miopie asa de mica.

Iuli

acum 13 ani

Daca ochiul nu a fost corectat pana la aceasta varsta, slabe sanse sa mai vezi cu el daca a devenit ambliop. Poti cauta pe net ambliopie. Operatia nu o recomand, mai ales in situatia data, pentru ca nu ar rezolva nimic.

adrian

acum 13 ani

consulta un oftalmolog s-ar putea sa ai cataracta si aceasta se opereaza ,eu sunt operat la ambii ochi si vad perfect T e Salut

Dr. Radu Iulian Burcin

acum 13 ani

Nu este recomandabila corectia laser la -0.50D.

fla

acum 13 ani

la fel am si eu dar am fost la un medic si a facut niste analize mai amanuntite si a spus cmi trebui lntila cilindrica.si pot sa zic ca vad mai bine adica mult mai bine sunt foarte multumita.dute si fa un consult mai amanuntit.

IOANA SBURLEA

acum 8 ani

BUNA ZIUA , AM 49 DE ANI SI NU MAI VAD SA CITESC ,AS DORI O CORECTARE LA AMBI OCHII SA POT CITI ,SAU OPERATIE ,IMI PUTETI RECOMANDA UN DOCTOR BUN SI CAT COSTA .
VA MULTUMESC.