Problema la ochi

Afectiuni oculare

Postata de MariaMonica94 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ! Am si eu o problema, de care ma tem foarte foarte tare. Cand ma uit la ceva mai de aproape (nu neaparat foarte aproape ), de exemplu cand citesc o revista, iar dupa aceea ma uit la ceva mai indepartat, vad aproape dublat dupa care imaginea incepe sa revina la normal .Eu port ochelari si am dioptrii -25 la ambii ochi. Cand am fost la control i-am spus doamnei doctor ce am si mi-a zis ca nu e ceva de ingrijorat dupa ce s-a si uitat cu aparatul acela la ochii mei ,ca focalizarea e mai lenta sau ceva de genul asta, am uitat exact ce mi-a zis. Ce poate fi, ca mi-e frica rau...

Multumesc.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Fundul de ochi cum arata? La miopie forte fundul de ochi poate suferi anumite leziuni. De ce sa iti fie asa frica nu intekeg.