Primul ajutor in leziunile oculare

Afectiuni oculare

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Sunt curioasa sa aflu cum as putea sa corectez ochiul afectat de ambliopie.Voi putea sa vad normal cu el si daca exista un tratament pe baza de plante. Astept un raspuns

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna Alexandra,
Ar fi bine sa mergi la un oftalmolog, el iti va da cele mai bune sfaturi Succesul tratarii ambliopiei depinde de severitatea bolii si de varsta .Daca ambliopia este descoperita devreme vederea poate fi imbunatatita. .. Daca afectiunea este descoperita mai tarziu tratamentul poate sa nu aibe succes. Multa sanatate

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Ceea ce-ti pot spune este ca , din pacate, ambliopia se poate corecat doar pana la 10-12, chiar 17 ani, altfel ramai cu aceasta problema.
Din cate stiu nici tratamentele naturiste nu dau rezultate in cazul problemelor oculare...
Poate altcineva iti poate da vesti mai bune...
Sanatate maxima!

Laurentiu6126634

acum 15 ani

Buna,
Am fost diagnosticata acum 4 luni cu miopie si ambliopie la ochiul drept. Oftalmologul mi`a spus sa nu ma ingirjorez, sa port ochelari si sa speram ca cu timpul se amelioreaza. Ambliopia mea nu e severa, aproape ca nici nu se observa. Si eu la randul meu te sfatuiesc sa mergi la oftalmolog sa vezi ce`ti spune.