poate cineva sa ma ajute va rog un oftalmolog :(

Afectiuni oculare

Postata de alyofficiall cu 10 ani in urma.

va rog foarte mult sa ma ajutati si pe mine am o mare problema...sta in felul urmator anul trecut prin luna aprilie am fost diagnosticat cu un mic joc pe ochii si a trebuit sa port ochelarii ehh p***aa mea a fost ca ochelarii i-am purtat tot timpu pana in ianuarie numai pe varful nasului...si acum imi da o senzatie parca as avea fruntea ridicata in si parca vad in gol cu ochii ce sa fac ? e o senzatie foarte urata parca as merge pe strada cu capu pe sus :-j :(

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 zile

Buna ziua,

Din informatiile pe care le-ai oferit, pot fi multe cauze pentru aceste simptome, inclusiv muschii oculari obositi sau o eventuala modificare a dioptriilor. Iti recomand sa faci o programare la un oftalmolog pentru o evaluare completa. Specialistul ar putea dori sa-ti faca un fond de ochi sau o examinare cu lampa cu fanta pentru a vedea mai bine ce se intampla cu ochii tai. Chiar daca purtai ochelarii pe varful nasului, acest lucru nu ar trebui sa-ti afecteze vederea in felul asta. Pentru siguranta ta, ai nevoie de o evaluare de specialitate.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/oftalmologie

Articole de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/nu-neglija-tulburarile-de-vedere-pot-indica-afectiuni-grave_15684
https://sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-vedere/probleme-de-sanatate-ale-ochilor_8702