Pleoape rosii

Afectiuni oculare

Postata de zep1923 cu 12 ani in urma.

Am 22 de ani. Ochii putin rosii, iar ochiul stang mi-este putin umflat de vreo 2 ani. Acum 1 an am fost la un doctor (cica bun) din Cluj si mi-a spus ca este normal sa-mi fie ochii asa pentru ca am ochii albastri si acestia fiind sensibili, asa e normal. Mi-a recomandat ceva Systae si cam atat. Starea ochilor mei a ramas la fel. Problema era ca atunci cand m-am programat la acel doctor ochii mei erau inflamati puternic, dar cand am ajuns la medic, peste vreo o luna, ochii mei si-au revenit la starea lor "normala" pe care o am si acum. Pe langa ochii rosii, as vrea sa stiu cum pot scapa de pleoapele rosii, invinetite. Imi recomandati ceva?

Raspunsuri (3)

Nirolf

acum 12 ani

Poate determini mai intai ce cauzeaza asta. Fie sensibilitate la lumina directa, la frig, curent. Poate fi din cauza alimentatiei, poate fi de la circulatie. Determinand cauza vei putea gasi si un tratament la problema ta.

zambi

acum 12 ani

mergi la mai multi doctori oftalmologi .cum ai stat cu un ochi umflat doi ani? cere sa-ti faca tesiune oculara, fund de ochi, ca nu e normal ce ti se intampla. poti avea o infectie,conjunctivita, alergie la ceva, si numai un medic bun iti poate pune un diagnostic corect.sanatate !

ahmed mustsafov

acum 10 ani

sinit ima alerg. kim poleni.ima vechno zacherveni ochi ,tirca si ochite docato se poiaviat iazva.poseshtavame lecari ot godini.tirsia lek za sina mi toi e na 14 g.