operatie la ochi

Afectiuni oculare

Postata de raluk79 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Va rog, as dori sa stiu daca se face operatie sau transplant la un ochi, la care este afectat nervul optic in totalitate , adica e mort; si daca da, unde?..multumesc .

Raspunsuri (2)

Ioana Cristina

acum 11 ani

Buna...Iti recomand sa te interesezi de acest lucru la West Eye Hospital! Eu am fost de curand cu bunica mea acolo sa se opereze de cataracta si am inteles ca ei fac si transplant de ochi...
Sunt foarte multumita de cum am fost tratati iar echipa medicala este de nota 10!!!
Poti suna la ei sa te interesezi!
Sper ca ti-am fost de ajutor...sanatate multa! :)

tincuta mocanu

acum 8 ani

Daca baiatul meu a fost ars cu soda ,acum are cherato facoproteza si nu vede decat lumina ; se poate face transplant de ochi? si unde?