Operatie Cu Laser

Afectiuni oculare Operatie oftalmologica

Postata de ion329 cu 15 ani in urma.

buna ziua as dori sa aflu cat costa o operatie cu laser pentru ochii?am miopie de -2,25

Raspunsuri (5)

alina877

acum 15 ani

Buna.De carand am facut operatie cu laser de ultima generatie,m-a costat 2200ron pt.un ochi.Am avut -9,5 si res.-8,5.Ma simt excelent,nu mai tb sa folosesc ochelarii,dureaza circa 20 min.totul,operatie in sine este de 7 min\ochi si pauza 5 min.Nu tb internare.Daca va intereseaza va redau mai jos e.mailul,acolo gasiti toate datele.Clinica OFTALUX,[email protected] In prealabil este nevoie de o evaluare,consult prin programare,tel.021.335 11 00 sau mob. 0728 012 155
Va recomand cu toata increderea, dr,Radu Iulian Burcin,merita sa faceti daca va deranjeaza asa mult.Pt,mine a fost un chin,am purtat peste 30 ani ochelari,acum ma simt alt om,in plus tb venit la control la 1,3,6 luni si un an.Clinica este bineanteles in Bucuresti,in Piata Unurii.Va doresc bafta si noroc.

Dana

acum 13 ani

Buna,

Te rog sa-mi spui cat timp a durat recuperarea in cazul tau, in cat timp ai ajuns la acuitate vizuala maxima. Eu mi-am facut operatia pe 15 aprilie si nu stiu ce sa cred intrcat nu s-a clarificat vederea inca. E normal?
Multumesc,

cristina manolache

acum 13 ani

Baietelul meu de 5 ani a fost diagnosticat cu astigmatism miopic. Acum poarta ochelari cu dioptrii destul de mari (-6). Medicii mi-au spus ca o interventie chirurgicala se poate face numai dupa 18 ani. Se poate face aceasta operatie cu laser si la varsta de 5ani? Multumesc pentru raspunsuri.

Loredana Pintilie

acum 13 ani

Ma numesc Loredana Pintilie si as dori sa multumesc cu toata fiinta mea echipei EyeStar pentru minunea pe care a facut-o pentru mine.Nu am cuvinte sa va relatez fericirea pe care o simt ca m-ati ajutat , ca m-ati sfatuit , ca ati fost alaturi de mine si ca mi-ati redat ce are omul mai pretios pe lumea asta- vederea.Ati dat dovada atat de profesionalism cat si de capacitatea de a va adapta fiecarei persoane in parte alaturi de fiecare pacient.M-a impresionat faptul ca ati inteles ca am emotii si ca m-ati ajutat sa trec peste ele.Daca ar fi sa dau un sfat celor care poarta ochelari le-as spune ca nu le fie teama , pentru ca aici la Eyestar vor intalni oameni minunati , capabili sa realizeze adevarate miracole.Cu stima si respect ,

cristina_krys

acum 10 ani

Eu mi-am facut operatia laser pentru miopie, ilasik, in urma cu jumatate de an, la spitalul de oftalmologie WEST EYE. Am ales sa merg la ei deoarece au cel mai performant aparat laser pentru astfel de operatii, iar interventia se face numai cu laser asa ca e mai precisa iar riscurile sunt mai mici. Dupa operatia m-am recuperat complet ft. repede si nu am mai purtat ochelarii de vedere, iar totul m-a ajuns cam 5000 de lei.