Operatie cu laser la ochi

Afectiuni oculare

Postata de membru248279 cu 9 ani in urma.

Am 8 ani si m-am gandit ca peste 1-2 ani sa fac operatie cu laser la ochi. Am miopie si dioptriile de -5 la ochiul stang si -5 la ochiul drept. Daca fac operatie cu laser pot sa scap defi itiv de ochelari? Mai exista si alte riscuri?

Raspunsuri (2)

membru248279

acum 9 ani

Ma scuzati. Am 18 ani, nu 8

FreeStyle11

acum 9 ani

Depinde cine iti face operatia, si mi se pare ca nu e recomandata oricui si oricand.Cred ca la miopia mai avansata se face.Lui varumiu i-a zis sa faca dupa 30 de ani, cand si-a pus ochelarii avea 22, acum are 25.La tine nu stiu daca iti va face sau nu, e posibil, insa consulta un chirurg mai specializat, de preferat la Bucuresti intr-o clinica privata.Nu te du la spitale de stat daca nu cunosti pe cine trebuie.