oftalmologie

Afectiuni oculare

Postata de cu 16 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati cu un sfat! Asta vara dupa ce am stat intr-o zi foarte calduroasa intr-o camera cu aer conditionat, am avut ochii foarte rosii si o mancarrime accentuata mai ales la nivelul pleoapelor... mi s-a recomandat de catre medicul de familie (generalist) un tratament cu crema si picaturi cu cloranfenicol.. roseata ochilor a trecut... dar mancarimea de pe pleoape.. persista... si au trecut cel putin 4 luni..de cand ma necajeste; mentionez ca nu ma fardez excesiv, ca am schimbat toate produsele si ustensilele de machiaj, pentru a evita reinfectarea. Va multumesc anticipat pentru raspuns!!

Raspunsuri (1)

Liliana24692370

acum 16 ani

Incercati sa va curatiti cu Atoderm de la Bioderma. Este o substanta neutra, putin cam scumpa, dar cu rezultate foarte bune.Sotia mea asa si-a rezolvat o problema asemanatoare.Se gaseste in farmacii.