oftalmologie

Afectiuni oculare

Postata de stela17123239 cu 15 ani in urma.

am o fetita de 7 ani si nu vede deloc cu ochil stang[din nastere]asvrea sa stiu cad se poate pune ochi de sticla si daca se vede diferenta iar la dreptul miopie -7 multumesc pt raspuns

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Am gasit un site, daca te intereseaza, poti citi cat mai multe despre ochiul de sticla aici:
http://www.trofingrup.ro/index.html
Iti doresc multa sanatate tie cat si fetitei si sa ne mai scrii.

vlad26

acum 15 ani

Diferenta nu va fi mare intre cei doi ochi, daca ochiul este de calitate. Pe de alta parte, la -7 miopie probabil va fi necesara operatia. Eu va recomand sa alegeti un chirurg de exceptie in situatia data.