ochisor rosu

Afectiuni oculare

Postata de o stea cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Fetita mea de opt ani se trezeste uneori cu ochisorul foarte rosu.Am fost la medicul de familie si ne-a dat Garasone o sol f buna care dupa una doua picaturi,roseata dispare.Problema este ca la scurt timp apare din nou....Este deja mai mult de un an de cand o ducem tot asa....Apare ,trece si iar apare...Nu lacrimeaza dar uneori o mananca..Ar trebui sa mai schimbam solutia?Ce am putea folosi?

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 13 ani

Consulta un oftalmolog. Medicul de familie, oricat ar fi de bun,ar fi trebuit sa va indrume catre un specialist.

Dr. Georgeta Mercut

acum 13 ani

Buna ziua!
Este necesar un consult la medicul oftalmolog deoarece picaturile cu antibiotic nu se administreaza mult timp asa cum ati facut dvs.
In plus, daca are mancarimi, este posibil sa fie vorba de o alergie care nu beneficiaza de tratament cu Garasone.
Sanatate!