ochii

Afectiuni oculare

Postata de july1234 cu 13 ani in urma.

vad o pata mica cenusie ce se plimba cand misc ochiul.ce este?

Raspunsuri (14)

Adrienne

acum 13 ani

In acest caz, trebuie sa mergi neaparat la un consult oftalmologic. Esti cam tanar pentru o degenerescenta maculara............

Victor Richard

acum 13 ani

Poate sa nu fie vorba despre ceva grav, doar o stare de oboseala a ochilor, dar simptomul asta se poate intalni si in boli ale ochilor care nu trebuie neglijate. Mergi la un consult la oftalmolog. Pata ramane permanent? Sau doar cand strangi ochii, ii inchizi si ii deschizi brusc...?

camelia

acum 13 ani

Te rog sa consulti un neurolog.Si eu am avut acest simptom .Fa-ti inainte o EEG computerizata cu care sa te prezinti la specialist.Nu neglija! Si nu toti medicii cunosc acest semn,numai neurologul.

nicoleta

acum 13 ani

si eu am aceiasi pb...vad o pata fff mica, ca o scama la ochiul drept care se misca odata cu privirea ....am facut consult oftamologic / inclusiv fund de ochi si mi s-a spus ca nu e nici o pb nu exista nici o modificare asa ca nu ar trebui sa-mi fac griji

otilia

acum 13 ani

si eu am probleme cu ochii,cu diferenta ca am mai multe puncte care se misca odata cu ochii.am fost la oftalmolog si am facut analize si mi s a spus ca nu i nici o problema.oare?atunci de ce ma jeneaza cand misc ochii si vad concomitent si petele...ce ar trebiu sa fac?

KTL

acum 13 ani

era un episod in House MD cu un copil cu o problema asemanatoare. la final s-a dovedit ca avea ceva viermisori in ochi...
oricum, mergi la doctor, si daca aici ti se tot zice ca nu ai nimic mergi afara....

lavinia

acum 13 ani

In urma cu 2 sap ma mincat foarte rau ochiul sting si acum mia aparut o pata care se plimba o data cu privirea .
As dori sa stiu ce este daca ma puteti ajuta.
Va multumesc anticipat

ion

acum 12 ani

si eu am o astfel de pata cenusie in vedere, la ochiul drept.

gusty

acum 11 ani

si eu am exact problema asta dar la mine e pe ochiul stang...dar cand am observato prima oara era mica dar acum sa marit cu mult dar oftalmologul spune ca nam nicio problema.

Pantazi

acum 11 ani

Eu am avut de cateva ori aceasta problema, la mine a fost de la oboseala, lipsa de vitamine si calciu. Eu am tinut un regim si m-am odihnit mai mult si am scapat de aceasta problema. Repet ca mi s-a intamplat cativa ani la rand.

Adrian

acum 11 ani

Si eu am aceasta simptoma.Sigur merge treaba cu odihna?Sunt sceptic in ceea ce priveste acest remediu!

florin

acum 9 ani

incearca si asa odihna iti face bine in multe feluri nu stii pana nu incerci sigur, eu asa o sa fac

luminita

acum 9 ani

se misca cristalinul ce e de facut si eu sunt in aceeasi situatie

AmNume

acum 9 ani

salut , am si eu tot problema asta cu ochiu se plimba ceva in ochi parcq nu mai traiesc ajutati-maaa va rog :(((((